Życie nieuchronnie przynosi utraty, ponieważ wszystko się kiedyś kończy. Czy zdawanie sobie z tego sprawy może być źródłem optymizmu?
Jednym z pozaklinicznych zastosowań podejścia psychoanalitycznego jest użycie go do rozumienia grup i organizacji, w literaturze przedmiotu nazwane właśnie paradygmatem systemowo-psychodynamicznym.
Potencjał uzyskiwany dzięki psychoanalitycznej psychoterapii zmienia dywanowy stan głowy. Odblokowuje się zdolność umysłu do obcowania z wpływem emocjonalnym wywoływanym naciskami rzeczywistości.
Odstawienie od piersi to nie tylko bolesne wydarzenie z wczesnego dzieciństwa. To symbol doświadczenia, które wlewa się w każdą późniejszą utratę.
W teczce Ala nosi uczucia i myśli, z którymi nie mogła obcować, gdy była bardzo mała. Jej mama była wtedy bardzo przygnębiona, a tata częściej chodził na treningi i dużo pracował.
W okresie świąt wiele osób doświadcza emocjonalnych turbulencji, gdy spotyka się z innymi, bądź wyobraża sobie spotkanie w gronie bliskich osób.
Zygmunt Freud zauważył, że mamy naturalną zdolność rozumienia więcej niż to, co jest głośno mówione lub świadomie odczuwane.
Psychoanaliza jak i życie codzienne uwidaczniają fakt, że jesteśmy wewnętrznie zróżnicowani. Ma to szczególne znaczenie przed wyborami do parlamentu RP. W końcu to umysł determinuje nasze wszelkie wybory.
Surowe sumienie można porównać do fotoradaru, który skutecznie i bez skrupułów, według sztywno ustalonych kryteriów, dokonuje pomiaru prędkości i inicjuje wygenerowanie mandatu karnego.
W czerwcu 2023 r. minęło 45 lat od powstania Tęczowej Flagi. Rok po jej powstaniu flaga została zmieniona, usunięto z niej dwa kolorowe paski, symbole seksu oraz magii i sztuki.